We wcześniejszym poście prezentowaliśmy Ci 7 powodów dla których pokochasz wosk kokosowy. Jednym z nich jest łatwość użycia. Dlatego tym razem pokażemy Ci w kilku krokach jak zrobić naturalną świecę z wosku kokosowego.

Zaczynajmy!
Lista rzeczy których potrzebujesz:
1. 500g. naturalnego wosku kokosowego – Wosk kokosowy – 500g
2. Aby uzyskać twardszą mieszankę, można dodać 10-20% wosku sojowego.
3. Knot – do wosku koksowego nadaje się większość knotów – bawełniany będzie najlepszy.
4. Pojemniczek na świecę – w naszym przypadku były to puste, aluminiowe tealight.
5. Dwa garnki – w dalszej części opiszę czemu akurat dwa.
6. Olejek zapachowy lub barwnik – nie jest niezbędny.

Przed przystąpieniem do topienia wosku warto odmierzyć jego odpowiednią ilość. W przypadku świeczek typu tealight jest to ok 10-12g wosku na jedną sztukę. Do jednego garnka wlej wodę i podgrzej. Do drugiego garnka włóż odmierzony wosk i wstaw go do ciepłej wody w drugim garnku. Dzięki temu mamy pewność, że wosk nie przypali się i nie zmieni swoich właściwości. Gdy wosk zacznie się topić utrzymuj temperaturę ok 70oC do czasu, aż cały wosk się rozpuści. Pamiętaj aby nie przekraczać ok 85-90 oC. Po rozpuszczeniu wyjmij garnek z wody i odstaw na kilka minut. W tym czasie przygotuj pojemniczki i knot. Gdy temperatura wosku opadnie do ok 60oC dodaj ulubiony zapach w ilości nie większej niż ok 10% rozpuszczonego wosku. Olejek zapachowy dodawaj po rozpuszczeniu wosku w niższej temperaturze, dzięki temu nie odparuje w trakcie wytarzania świecy, więc będzie miał bardziej intensywny zapach. Po dokładnym wymieszaniu, ostrożnie wlej roztopiony wosk do pojemniczków. Pozostaw je do ostygnięcia w temperaturze pokojowej – duże różnice temperatury negatywnie wpływają na wygląd świecy.
Już następnego dnia możesz cieszyć się własnoręcznie wykonaną, naturalną świecą z wosku kokosowego.
Widzisz, wytwarzanie świec z wosku kokosowego jest bardzo łatwe i przyjazne dla otoczenia – garnek po wosku z łatwością umyjesz płynem i ciepłą wodą 🙂

A oto nasze efekty: 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj